Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Dalešická přehrada - Wilsonova skála

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - přehrada
Nadm. výška
381 m.n.m
Max. hloubka
43 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
3 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Hezká
(hodnotilo 89 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
4°C 3°C 3°C 5°C 7°C 10°C 11°C 14°C 16°C 13°C 10°C 6°C
Obrázky lokality
Pohled na skálu - obrázek poslal Lukášek Petr
Popis lokality

Přijíždí do Hartvikovic a dále do autocampu. V autocampu od vrátnice rovně, po silnici až na asfaltovou točnu, na levé je vidět straně voda. Zde se po velmi mírném svahu sestupuje do vody. Po levé straně je skála, na jejímž vrcholu je modré zábradlí. Co je vidět nad vodou, to je i pod ní. Je trochu spíš o bahnu a skálách, než o atrakcích typu prolízaček nebo kesonu, jako celé Dalešice.

Když se dostanete dost daleko, je tam kolo a detské plechové autíčko. Výjimečně mrtvola a občas pramička.

Pod Wilsonkou má dno za středního stavu 42 m. Je to údolní niva, takže nic zajímavého. Terény do 40 m v blízkosti skal jsou zajíimavé. Skalky Pod Kristem na začátku kempu bývají oblaženy přítomností ryb.

Pod skálou je v hloubce 32m při maximální hladině atrakce Vodníčka. Je vyvázaný šňůrou od skály - vyvázání je v hloubce 26m při max. hl. př. Šňůra vede přes dva pěkně macaté duté pařezy. Vodníček má u sebe hrníček na dušičky, takže u něj nezapomenout na slušné vychování a pěkně odříkat modlitbičku (je napsaná přímo pod ním). Přimo pod ním i ideální místo na atakování maximální hloubky až 43m.

Nejbližší plnění lahví (vzduch, nitrox):
Potápěčský klub ARGUS POSEIDON Třebíč
Třebíč, Poušov 773
www.argusposeidon.cz

Těsně za vrátnicí je mimo sezónu zamčená závora, k lokalitě se nedá dojet autem.

Vloženo 25.07.2001. Údaje naposledy změněny dne 16.09.2019
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
06.10.2019 16:10 36,6 11 17 17 4 1
0 Po ponoru jsem byl domluvený s našimi kumpány, že na mě počkají na další ponor na Wilsonce, ale lajdačili a zanořili se bez mojí maličkosti. Takže mě Zdenál převáží komplet nastrojeného z Pilířů v kufru auta na Wilsonku a rovnou hned do vody :) Není čas musím ty dva lajdáky dohonit :) Na břehu ještě potkávám potápěče z jiného oddílu co se právě vynořil - měl štěstí pod Wilsonkou našel 2,-Kč, ale neprozrazuje, kde je ten poklad :) No nic mizím pod vodu, klesám směr Vodníček, v hloubce 23m nacházím pádlo, beru ho sebou :) Vodníček poctivě oprášen, v hrnečku Dušička :) Pak si po Vodníčkem pípám u skály odchod 36.6m a kolmý výstup na dvě čárky na dekompresní hloubku, vzhledem ke zbytkáču co jsem měl jsem to schytal hodně rychle :(. Projíždím to ve 3m, ale nikde je bohužel nenacházím ,ale za to si užívám hejna okounů - byly fakt super. Dokončení deka, trošku jsem si ještě přidal sichr je sichr (přece jen byly to slušné dusíkové mejdany a potápěč nesmí zapomínat na slušné vychování). Po dvou týdnech nemoci, kdy jsem nemohl do vody :( konečně doplněna hladina dusíku na provozní stav :) Nádherná akce, super potápění i když byla mizernější viditelnost. Při balení kolem nás v kempu drze pobíhala krásna liška :) Fotky z akce klasika na našem webu www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

06.10.2019 12:10 6,1 9 17 17 4 0
0 Na kompas jsme si to dali po prvním ponoru zpět (kdy jsme se vynořili naproti Wilsonce na druhé straně). Pak do plavání k Wilsonce a podél skal na místo vynoření u loděk. V mělčině viditelnost cca. 4m. Spousta okounů a potěru. Fotky z akce na našem webu www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

06.10.2019 11:30 41 7 17 17 4 0
0 Při příjezdu zima jak řemen, ale zas na oblékání do sucháče ideál. V kempu všichni domorodci zazimovali karavany. Voda pokleslá o cca. 3m. Pod vodou viditelnost do hloubky cca. 20m na úrovni 3-4m. V hloubce 29m u Vodníčka stále šla cca.2m. Ale pod hloubku 35m to byl čirý hnus. V 40m už byla čistá nula, a jak ve školce hezky ve dvojici za ručičku. Dali jsme si výstup z hloubky šikmo po kompase až na druhou stranu přehrady, krátké deko a vynoření. No bylo to zajímavé - ale byli jsme spokojení :) Fotky z akce klasika na našem webu www.alkyon. (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

16.09.2019 16:40 40,1 23 19 19 7 1
0 Počasí na převlékání paráda (teplo ale stín). Dnes bylo na programu instalace nové atrakce - Vodníček (přijel s námi ze Svobodných Heřmanic). Při minulé akci jsme vytipovali důstojné místečko v hloubce 32m na pařezu - pod pařezem hloubka 34m a klesá (hloubka při maximální hladině přehrady). Vodníček je vyvázaný pod Wilsonkou šňůrou od skály - vyvázání je v hloubce 26m při max. hl. př. Šňůra vede přes dva pěkně macaté duté pařezy. Vodníček má u sebe hrníček na dušičky, takže u něj nezapomenout na slušné vychování a pěkně odříkat modlitbičku (je napsaná přímo pod ním). Po instalaci atrakce jsme ještě ve dvojici atakovali hloubku 40.1m níž to prostě při dnešní pokleslé hladině o 3m prostě už nešlo. Návrat v k Vodníčkovi a nahoru. Nahoře jsme viděli několik štik, vypasené okouny, jednoho candáta, úhoře, mraky potěru. Viditelnost opět nejlepší do hloubky cca. 20m, pak se to horší. Nejlepší viditelnost byla u skal až za Wilsonkou i 10m, ale pod loďkama byla nejhorší cca. 6m. Dole klasika jen 1m. U Vodníčka byla viditelnost 3m. Fotky z akce klasika na našem webíku www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

11.09.2019 18:00 41,2 25 20 19 10 1
0 Kemp je už liduprázdný, už ani občerstvení není v provozu, takže langoš dnes nebyl :( Už ze břehu bylo vidět, že voda je luxusně čistá a to se potvrdilo i pod vodou. Nejlepší viditelnost je do hloubky 15m kde je krásných 10m. Ještě ve 30m hloubky je vidět na 3m. Dole pod 38m je už vidět jen 1m. Během ponoru jsme viděli spousty okounů, jednoho 75cm sumce. Nejlepší bylo plavat ve 3m pod Wilsonkou - připadal jsem si jak v laciném moři pro SOCPOT :) socky potápěče :) Cíl akce vytipovat místo pro umístění naší atrakce proběhl - příště jdeme instalovat :) Fotky z akce klasika na našem webíku www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)
Mapka
Blízké lokality Stát Typ Kudy tam
Dalešická přehrada - hráz Česko Sladká - přehrada 4 km / 146°
Dalešická přehrada - chata (zátoka Lavičky) Česko Sladká - přehrada 1 km / 299°
Dalešická přehrada - pilíře Česko Sladká - přehrada 0 km / 294°
Hostěradice Česko Sladká - lom 27 km / 150°
Lom Pozďatín Česko Sladká - lom 11 km / 333°
Vodní nádrž Výrovice Česko Sladká - přehrada 26 km / 177°