Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Dalešická přehrada - Malá Wilsonka

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - přehrada
Nadm. výška
381 m.n.m
Max. hloubka
35 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
3 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Velmi pěkná
(hodnotilo 3 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - 10°C - - 17°C 18°C - - -
Popis lokality

Lokalita v areálu autocampu Wilsonka. Za vrátnicí se hned dáte doprava po louce do rohu autocampu. Neparkujte přímo u domečků, které jsou v pronájmu. Auto nechejte na louce  v šikmině cca. 8m od domečků, tam auta nikomu nevadí. Zkušenost s domorodci je pozitivní, jsou rádi, když jim prozradíte co jste viděli, oni vám zas prozradí co už zamordovali a snědli. Přístup k vodě se značně liší podle výšky hladiny. Při maximální hladině vody se sejde malá šikmina k informační ceduli "Plavba pouze ve výtlaku" a jste ve vodě. Pokud je hladina níže, musíte zklopítat po skále do vody a nebo na plážičku v pravo, kde se do vody leze snadno. Pod vodou jsou k vidění potopené pramice, skály, skalky podobné Wilsonově skále, velmi podobný charakter. Název tohoto místa nám řekli domorodci, takže jsme ho převzali. Často jsou zde k vidění sumci.  

Vloženo 28.05.2023. Údaje naposledy změněny dne 29.05.2023
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
07.09.2023 17:00 30 24 19 18 10 2
0 Při příjezdu na vrátnici prázdno (takže dnes zadara). Voda dnes pokleslá oproti maximu o cca. 3m. Viditelnost u hladiny luxusní, což znamená vždy horší viditelnost v hloubce ( tak i bylo). Nejlepší viditelnost do 20m, pak se to kazí. Viděli jsme v 25m hloubce dva pěkné candáty cca. 60cm (pokosil jsem je hned foťákem). Při návratu v malé hloubce byli kapříci (psychopati). Podařilo se nám dnes dostat ještě cca. 10min za skály, kde to běžně po hodině ponoru točíme. Celý ponor na EAN32 s max. dekompresí 9min, která při přechodu do menší hloubky sama vyprchala. Krásně strávených 130min pod vodou (vysloveně Chorvatsko pro SOCPOT). Fotečky hodím klasika na náš webík www.alkyon.cz a na můj Facebook. (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

08.08.2023 17:00 30 20 18 17 5 1
0 Parkujeme na louce s odstupem od domečků. Voda je cca. 2m pod maximem. Strojíme se u aut a vše už neseme na sobě k vodě. Hned po zanoření nejlepší viditelnost. S hloubkou se zhoršuje. Dnes nejdeme až kam to jde, spíše po práci jen na pohodičku relax. Plaveme proti proudu, první část jdeme hloubkou okolo 25m, ale zvedáme to před nulovým časem. Máme štěstí na candáta, kapříky, okouny, štiku, kocháme se krásnými skalkami posetými škeblemim krásné skalní převisy. Těsně před koncem ponoru ještě nalézám nám známe pramičky. Během ponoru dělám sběr rybářských návnad a krmítek, které pak dávám místnímu chlapci na břehu co chytá ryby. Daří se nám udělat dost foteček. Na závěr občerstvení v bufíku (rituální kofola a langoš). Nádherná akce :) Aklimatizační ponor před sobotním Šífrem. Fotečky klasika na našem webíku www.alkyon.cz a facebooku. (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

28.05.2023 14:15 34,5 23 12 10 1 7
0 Parkujeme na louce s odstupem od domečků. Voda je na maximu. Strojíme se u aut a vše už neseme na sobě k vodě. Pod vodou identická situace jako na Wilsonce - první cca. 3m hloubky kvalitní hrachovka, pak se to otvírá. Drtíme to hned do hloubky, využíváme situace s maximální hloubkou, aby jsme ověřili kolik tu opravdu je. Daří se nám udělat 34,5m bez hrabání ve dně. Nejlepší viditelnost v hloubkách mezi 20m - 34m. V hloubce cca. 25m nacházíme velmi zachovalou pramičku. Máme štěstí na sumečka. Máme už jen vzduch, takže úprk před nulovým časem je rychlejší, ale i tak jsme si to krásně užili v hloubce. V cca. 9m narážíme na druhou pramičku co jsme viděli už loni. Pak už návrat, celé bez dekomprese. Krásně ztrávených 70min pod vodou. Vzal jsem sebou i rodinku, takže dnešní den si užili úplně všichni naplno :) Fotečky z akce klasika na našem webíku www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)
Mapka
Blízké lokality Stát Typ Kudy tam
Dalešická přehrada - Hradisko Kramolín Česko Sladká - přehrada 3 km / 152°
Dalešická přehrada - hráz Česko Sladká - přehrada 5 km / 146°
Dalešická přehrada - chata (zátoka Lavičky) Česko Sladká - přehrada 1 km / 281°
Dalešická přehrada - pilíře Česko Sladká - přehrada 0 km / 192°
Dalešická přehrada - Wilsonova skála Česko Sladká - přehrada 0 km / 147°
Hostěradice Česko Sladká - lom 28 km / 150°
Lom Pozďatín Česko Sladká - lom 10 km / 333°
Vodní nádrž Výrovice Česko Sladká - přehrada 26 km / 176°