Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Borek

Spouštění ponorky, 2001

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 22.08.2001)

4. srpna 2001 na lomu v Borku budou Tritoni potápět vrak. Bližší informace - vrak ponorky. To jsme si nemohli nechat ujít!

Ponorka to, pravda, byla poněkud speciální. Cisterna z hovnocucu doplněná o spoustu hejblátek a ploutviček. Miloš Pilař si jednoduše udělal radost.

Pár dní předtím byla potopena kabina vrtulníku. K tomu ještě hlava pilota (přilba) a černá skříňka. Prý, kdo dnes tyto artefakty najde, bude odměněn. Neumím hledat, takže když jsme šli s Danem Frolcem do vody, s nálezem jsem nepočítal. Vše však bylo trochu jinak, nenašli jsme vrtulník. Zato jsme narazili na takový malý černý kastlík. Napřed jsem si pomyslel něco o prasatech a kastlík uklidil pod šutr. Teprve za chvíli mi došlo, že to bude asi ta černá skříňka. Jak je možno najít věc dlouhou třicet centimetrů a přitom minout kolos dlouhý několik metrů, mi dosud není jasné. Ale stalo se. Alespoň je zase o důvod víc na tento lom přijet.

Po ponoru nás čekalo prasátko na rožni a točené pivko. Potápění, jak má být. A abych nezapomněl, oba jsme s Danem vyhráli tričko.

Další informace o Borku najdete v lokalitách.


autor: Sládek Tomáš