Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Dopisovatelé Stran potápěčských

zprávy z cest, zajímavosti, krátké aktuality

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 09.09.2009)

Od září 2009 spouštíme na Stranách potápěčských nový projekt - příspěvky od dopisovatelů. Forma bude mít hodně blízko k blogu. Tyto blogy budete moci nalézt v podstatě ve všech rubrikách SP. Záleží pouze na tom, zda se najde někdo, kdo bude ochotný a schopný do dané oblasti přispívat.

Jak to funguje?

Buď se ozve budoucí dopisovatel sám, s nějakým tématem, které bude stát za zveřejnění a nebo sami oslovíme někoho, kdo by byl pro čtenáře zajímavý, a budeme ho ukecávat, aby něco napsal. Když se domluvíme na tématu, přidělíme autorovi práva dopisovatele a založíme v příslušné rubrice dohodnuté téma.

Dopisovatel (po přihlášení) může přímo v prohlížeči pomocí editoru vytvářet svoje příspěvky. Když je hotov s některým příspěvkem, vybere si datum, od kdy ho chce zobrazit a pošle ho správci SP ke schválení. Správce příspěvek přečte, opraví případné překlepy a hrubky, a nakonec povolí jeho zobrazení.

Dopisovatel může mít najednou rozepsáno několik příspěvků, klidně i ve více tématech. Zobrazují se jen dokončené a schválené příspěvky. Po nějaké době, až se s dopisovatelem blíže poznáme, až se ustálí obsah a forma příspěvků, může dopisovatel získat statut samostatného dopisovatele. Ten potom může svoje příspěvky schvalovat sám. Zrychlí se tak případné publikování nějaké aktuality.

Co je obsahem?

Jednotlivá témata by měla odpovídat obsahovému zaměření Stran potápěčských. Nějaká souvislost s potápění je tedy na místě. Ale nemusí to být jen popisy cest k vodě a od vody. Zajímavý bude i příběh s medvědem v blízkém národním parku, srážka s celníkem, nehoda a jednání s pojišťovnou o úhradě nákladů na léčení, stavba ponorky či analýza předpisů pro potápění a plavbu v různých zemích. Vždy se pokusíme domluvit na konkrétním obsahu.

Četnost příspěvků v jednom tématu by měla být někde v intervalu jeden den až dva měsíce. Delší pauza mezi jednotlivými příspěvky by asi vedla ke ztrátě kontextu, kratší schvalování než jeden den nejsme schopni garantovat.

Jak je naším zvykem, nechceme v příspěvcích reklamu na komerční aktivity, politiku, sex nebo hrubosti. Příspěvky nebudou obsahovat obrázky, pouze formátovaný text. V článku mohou být hypertextové odkazy.

Pokud by to bylo v zájmu tématu, můžeme se výjimečně domluvit na výjimce. Konečné slovo má vždy správce SP. Za obsahovou stránku příspěvku pak ručí jeho autor - dopisovatel. Není v naší moci ověřovat všechna tvrzení.

Jak se stanu dopisovatelem?

Je to jednoduché. Napište mi. Pošlete nám nějaký nástin tématu, o kterém chcete psát. Určitě se domluvíme.

autor: Zdeněk Šraier