Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Prosba autorům příspěvků

základní pravidla

autor: Zdeněk Šraier  (publikováno: 03.02.2001)

Chcete napsat příspěvek na Strany potápěčské? Už se na něj těšíme! Aby se na web dostal co nejrychleji, tak prosíme o dodržení určitých pravidel.

Zprávy z cest

Pište hlavně o tom, co jste viděli a prožili zajímavého. Když to jen trošku jde, vytvořte příběh. Čtenáře většinou nezajímá, kde jste byli třetí den ráno, ale chce si udělat představu o navštíveném místě, tamních lidech a podmínkách cestování a potápění. Fotografie by měly ilustrovat článek.

Cestovní kanceláře a potápěčské báze

Potápěči k vám přijedou, když jim nabídnete zajímavé lokality. Zapište do databáze popis "vašich" lokalit se vším, co je potřeba pro jejich nalezení a potápění na nich. Na konec textu pak dejte odkaz na váš web. Nemusíte se ptát předem, nepotřebujete žádné heslo, je to zadarmo. Neposílejte smyšlené příběhy spokojených klientů, komerční zájem autora kontrolujeme a podobné články nezveřejníme.

Pozvánky na akce

Zapište je rovnou do kalendáře akcí. Nemusíte se ptát předem, nepotřebujete žádné heslo. A je to zadarmo.

Autor a autorská práva

Pravopis

Příspěvky neprocházejí jazykovou korekturou. Některé chyby opravíme, ale nelze na to spoléhat. Pravopisné chyby mnoho lidí vnímá jako příznak duševní nedostatečnosti, tak se je snažte nedělat.

Technické požadavky na obrázky

Technické požadavky na texty

Technické požadavky na profily ponorů

Buď je můžete poslat přímo jako obrázek, ale zvláště u nehod je lepší poslat data stažená z potápěčského počítače, je-li to možné. Zvládneme formát, který produkují počítače Uwatec a Suunto (a možná i další, jen jsme to ještě nepotřebovali).

Další...

Nejste si jistí, jakou formou a v jaké rozsahu něco napsat? Zeptejte se, napište či zavolejte.


A hlavně - pište a fotografujte!

autor: Zdeněk Šraier