Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Kontejnery na odpadky

na Svobodných Heřmanicích

autor: Jiří Valenta  (publikováno: 29.03.2005)
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier

O Velikonoční sobotě 26.3.2005 jsme spustili a umístili do lomu Šífr ve Svobodných Heřmanicích tři kontejnery na drobné odpadky.

Asi to znáte všichni - PET lahve, mikrotenové sáčky a obaly od čehokoliv se bohužel na podobných lokalitách staly běžnou realitou. Každoročně sice lom čistíme, příležitostně jsme pár kousků vzali do kapsy, ale znáte to. Místa v kapsách moc není, ponor máš naplánovaný na nějakou dobu a potom se někdy zapomene vyhodit odpadky z kapsy... Prostě nic moc řešení.

Připravené koše

V lomu jsme proto rozmístili klece s dostatečným objemem. První je ve 12 metrech, za vrakem auta (při vstupu ze severní strany), druhá mezi hauzem a růžicí. Třetí je zatím kousek za ní, bude však přemístěna ke sloupu.

Začátek instalace

Lom byl ještě zamrzlý, ale ne úplně. Nebylo možno tedy přemístit klece po ledu. Ke slovu přišly barely, láhve se vzduchem a skútry. I když klece měly ostré okraje po žárovém zinkování, vše dopadlo skvěle, bez jediného úrazu, komplikace či odchylky od plánu.

Vlečení koše pomocí skútru

Děkujeme všem zúčastněným. Potápěči, kteří se chodíte potápět na tuto krásnou lokalitu, pomozte nám udržet lom čistý. Obsáhlou galerii fotek z umisťování kontejnerů najdete na stránkách lomu.

autor: Jiří Valenta
redakčně zpracoval: Zdeněk Šraier