Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Karlův most 2009

Zlatá neděle, 20. 12. 2009

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 21.12.2009)

Potápěči se na vánoční ponor v centru Prahy sešli již po čtrnácté. Po několika letech se ponor na Zlatou neděli vrátil pod Karlův most.

Před vstupem do vody

Venku mrzlo až praštělo. Padaly teplotní rekordy. V centru Prahy bylo ráno asi -13 °C, na Horská Kvildě v noci naměřili -26,5 °C. Ruce, které mi mrzly na suchu, jsem si i v mokrých rukavicích ve vodě zahřál. Voda u hladiny měla krásné 2 °C, u dna o stupínek více.

Hejno potápěčů na hladině

Do vody vlezlo asi dvacet potápěčů. Soutěž o nejotužilejšího koupáka letos mimořádně nevyhrál Honza Jeřábek koupelí jen v plavkách, protože mu manželka připoměla, že už přece dostal rozum. Ojedinělí otužilci měli mokrý oblek, jinak sucháče.

Větší hejno na suchu

Většina potápěčů ale projevila dostatek rozumu tím, že do vody nevlezla vůbec. Dokonce i Barakuďáci.

Pořádala VZS ČCK Praha 6

Koupání pořádala Vodní záchranná služba ČCK, místní skupina Praha 6. Dříve se klub jmenoval podstatně stručněji, ale parta je to až na výjimky pořád stejná.

Úžasňák - vyslanec Willyteamu

Willyteam měl velmi slabou účast. Vyslal pouze Úžasňáka (Vencu Urbance), který navíc hned po ponoru - a hned jak odtrhl přimrzlou rukavici - utekl pracovat. Tak spěchal, že si ani neoprenový sucháč nerozepnul. Nebo že by to bylo tím, že mu zamrzl zip a nevydržel čekat, než se k němu dostanu s teplou vodu? Když já se vždy někde zakecám...

Jíťa

Potápění v zimě, to není jen pro drsné chlapy. Jíťa chodí o Vánocích do vody snad každý rok.

Nálezy

Tak tenhle foťák už toho moc nenafotí a peněženka byla prázdná. Daly se ovšem najít i jinačejší věcičky, třeba švýcarské kapesní hodinky.

Mrzlo

Kdo si hned nerozepnul všechny zipy, přezky, karabinky a rychlospojky, ten musel do vody znovu. Taky jsem se ráno svlékal až na druhý pokus. Ondra Novák ovšem mrzne v sucháči zcela programově, bude stahovat žluté bóje, až se všichni vynoří.

autor: Sládek Tomáš