Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Karlův most !! 3.239.76.25 - False !!

Vánoce 2002

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 28.12.2002)
Po vynoření
Šermíři opatřili Ramba oranžovým copem a jmenovali ho královnou
Pár dělbuchů a dýmovnice, jinak by tu byla nuda

Praha 22.12.2002 - Pod hladinu Vltavy se v historickém centru Prahy zanořili potápěči při loučení s letošním rokem. Na břehu své umění předváděla skupina historického šermu.

Vltava měla tři stupínky nad nulou a vidět bylo asi metr. Nic pro milovníky tropických moří a barevných korálových ryb. Ale kde jinde se na vás při zanoření koukají desítky lidí a míří na vás objektivy televizních kamer i fotoreportérů? Účelem není potápění samo, účelem je sejít se před koncem roku a také ukázat potápění veřejnosti.

Sklenice, láhve, haraburdí, ale i mobilní telefony a fotoaparáty popadané z mostu a výletních lodí. To byly "poklady", které potápěči v minulých letech pravidelně na dně nacházeli. Po povodních je dno vyčištěné od většiny podobných artefaktů. Alespoň nám to příští rok umožní zjistit, kolik věcí se za jednu sezónu na dno dostane.

Když se Honza Rambousek vynořil, zajisté netušil, že bude jmenován královnou. Opatřen byl oranžovým copem, čelenkou a pážetem. Poté v sedě na skládacím trůnu pozoroval líté souboje šermířů ze spolku William. Jeho tři malé děti moc nechápaly, ale už jsou jistě od tatínka na ledasco zvyklé.

Závěr sezóny, to chce láhev sektu. A aby to nebylo fádní, otevřeme ji na ledolamu za doprovodu rachejtlí a dýmovnice. Toho se zúčastnili snad všichni, co byli ve vodě. Jenomže Honza Jeřábek zřejmě potřebuje na závěr sezóny ještě koupel v plavkách. Nezklamal. Jediným nedostatkem byl stále suchý šos vodnice.


Letošní ročník - již sedmý - pořádala Vodní záchranná služba Praha 6 ČCK spolu s potápěčským klubem Aquasport Praha. Letos také jako připomínku velkou povodeň, která brala životy i majetky. Členové VZS P6 provozují celosezónní základnu na Slapské přehradě, na Staré Živohošti, kde ročně vykonají přes 200 zásahů, z toho 15 v situaci přímo ohroženého života topícího se plavce. Letos se čluny a další technikou zasahovali při povodních na nejpostiženějších místech v Praze a v Neratovicích. Záchranáři pracují u VZS dobrovolně a zdarma, i tak se ale peněz nedostává a na zajištění provozu jen obtížně shánějí sponzory. Více na www.vzs-praha.cz a www.aquasport.cz

Vodnice zůstala opět suchá Honza si zase šel zaplavat bez neoprénu Jitka televizní hvězdou
Aquasporťáci
autor: Sládek Tomáš