Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Nuweiba všeobecně !! 3.239.76.25 - False !!

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Moře - pobřeží
Nadm. výška
0 m.n.m
Max. hloubka
40 m
Statistické údaje
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Popis lokality Nuweiba je původně beduínské městečko ležící pod horami Sinajské poště přibližně v polovině vzdálenosti mezi Dahabem a Tabou.  
Toto sídlo je opticky rozděleno na 2 části - severní osídlenou místními obyvateli a jižní, v níž byly postaveny (ale hlavně zamýšleny) hotely. Město nemá tradiční centrum, jen pár obchodů a restaurací sloužících vesměs místním obyvatelům, ale dá se tu koupit vše potřebné. Rozlehlé pozemky v jižní části jsou zjevně určené pro výstavbu rekreačních kapcit - jejich dokončení je ale v nedohlednu (investoři měli zřejmě jako i jinde v Egyptě "velké oči") - což pro nás, kdo nehledáme řady slunečníků, kasína, diskotéky a ruch velkoměsta rozhodně není škoda. 
Neuspořádanost na povrchu suchozemském plně kompenzuje krása Rudého moře pod hladinou, objevovat ji pomáhají místní dive centra (u Nuweiba Hilton, Nuweiba Village Resort a jedno kdesi cestou mezi nimi). Dive centrum u Nuweiba Village je součástí kempu sloužícího převážně pro potápěče hned vedle hotelu (11 EUR/noc s kontinentální snídaní podávanou v dive centru).  
Hotel sám (***) je vlastně klidný areál opravdu pěkných bungalovů na místní poměry hodně v zeleni, uklizený a s nevtíravým a slušným personálem (fakt). Některé ze sousedních bungalovů se dají i propojit - vznikne apartmán pro 4 osoby. 
Dive centrum provozují zkušení, ale velmi pohodoví němečtí provozovatelé, kteří sem utekli před komercí Sharmu a jsou v Egyptě už 11 let. Výlety jsou denně (člun/džíp), v seznamu je asi 25 lokalit včetně tripů s přespáním v poušti. House reef ideální pro začínající potápěče - rozlehlý labyrint útesů přímo před hotelem či překrásná korálová věž na druhé straně zátoky. Možnost no-limit potápění bez průvodce na něm za cenu kolem 20 EUR/den - nutno předem bukovat na www.scuba-college.com. 
Podvodní život je podobný Dahabu - jen tak 20 x méně potápěčů plašících mísní faunu i své kolegy, rozmanitost terénů je možná o poznání menší.  
Pelešárna, kde vám zažehnou vodní dýmku je tu jen jedna - na pláži u hotelu. 
Příjemné místo pro opravdu klidnou potápěčskou dovolenou i s nepotápějícími se polovičkami či dětmi - i kdyby se právě tady potápět nezačali, nudit se nebudou - kromě šnorchlování, tenisu, beach volejbalu, fitka a jiných kratochvil lze i posedět "mezi svými" v přátelském baru dive centra, kde navíc pořádají 1 - 2 x týdně večerní barbecue (krkovičku ale nečekejte). 
Pivo je dostání v dive centru (pít se může ale až po ponoru), v hotelu ho zase umí obstarat poslíček... 
Tip pro neposedy - výlet do Petry, Eilatu či Jeruzaléma - stojí to za to, jen pozor - hranici Izraele můžete prostát i 3 hodiny. 
Petr
Vloženo 31.10.2009. Údaje naposledy změněny dne 31.10.2009
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.