Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Sundhäuser See

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Oblast
Typ
Sladká - jezero
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
30 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
6 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Výnikající
(hodnotilo 2 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - 5°C - - - 10°C - - -
Popis lokality

Bývalý lom, dnes jezero využíváno převázně potápěči. Bývá tu skvělá viditelnost, okouni, štiky, kapři, množství raků a škeblí.

V lokalitě 4 vraky, podvodní městečko (kostel, šibenice, domy, hřbitov aj.). Výcviková plata. Čtyři vstupy do vody, možnost vstupu jak po schodech, tak velkým krokem.

Na základně plní jak vzduch tak i nitrox, možnost ubytování, sprch, stanování, parkovani karavanu. Na místě k zapůjčení plánky atrakcí s navigací.

Vstupy E1, E2, E2A, E3 u základny Aktionsport Nordhausen, denní poplatek 10 Euro, plnění 0,55Euro za litr do 200 barů.

Nordhusia - potopená vesnice - nejlépe od vstupu E1, přímo od vstupu je většinou vidět hned plato ve 3 metrech (cca severozápad), od něj stejným směrem plato v 6 metrech, pod ním většinou velcí raci a okouni. Od plata v 6m stejným směrem už bývá vidět kostel, vesnice.

Charlotte 3 - největší vrak leží cca v 20 metrech. Vstup nejlépe z E3 (vzadu), a přímo od vstupu 190° cca 10 minut. Nebo od vstupu na levo a držet se u břehu v hllube 6-7 metrů cca 5-8 minut, narazíte na ukazatel s piktogramem loďky a směrem 210°.

Podrobný plánek je k dispozici na recepci Aktionsport.

Druhá základna OASIS - oficiálně zavřená, ale stále se tam potápí.Možno vlézt do vody po kluzkém železném vstupu přímo naproti zavřené budově základny. Ihned u vstup po pravé straně je plato v 3 metrech, poračovat k již viditelnému platu v 6 metrech - dále pokračovat podél břehu stále v hloubce 6-7 metrů. Narazíte na strašně dinvou skálu porostlou škeblemi a dalšími útvary, vypadá jako by ji někdo polil cementem. Toto je výchozí bod pro všechny další atrakce. Zde se vrstevnice 6-7 metrů rozděluje na dvě cesty, jedna vedel dál podél břehu a druhá se odpojuje dolevaa vede to jakoby po hřebeni.

Pokud poplavete doleva po hřebeni, po asi 5 minutách narazíte na velkou sochu svobody. Možno se potom vrátit a pokračovat durhou možností - pokrařovat od skalky dále podél břehu v cca 6-7 metrech. Poznamenejte si směr. Po chvilce dorazíte k staré peci. Jsou na ni uvazane obrázky speicaálně pro muže :-)

U pece se otočte přesně o 90° doleva. po cca 5 minutách narazíte na vrak OASIS s mimozemšťanem ALIEN, dá se vplout do kabiny.

 

 

 

Vloženo 21.12.2017. Údaje naposledy změněny dne 21.08.2018
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
13.09.2018 15:00 24 25 15 10 4 2
0 Ve vesničce viditelnost k prdu, max ke dvoum metrům. Jinak slušný standard, okolo 5 metrů, v hloubce u plata u nejhlubšího místa mlíko, okolo 1-2m a hodně zkalené. Tahle lokalita to umí i lépe (Zapsal )

13.05.2018 11:00 23 28 17 5 10 10
0 Kapři, štika, jeseteři, okouni, raci, škeble, Sundi nikdy nezklame :) viditelnost krásná, jak u vesničky, tak po obvodu, tak v hloubce u vraků. (Zapsal )
Žádná blízká lokalita nebyla nalezena.