Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Dobříň

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - pískovna
Nadm. výška
180 m.n.m
Max. hloubka
8 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
4 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
0 - Hezká
(hodnotilo 1 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
5°C - - - - - - - - - - -
Popis lokality

Tři pískovny severovýchodně od Roudnice nad Labem. Dvě menší, navzájem propojené jsou podél železničního koridoru a silnice vedoucí dál do areálu pískovny (kde se dá také parkovat). Větší nádrž je vzadu, oddělená pískovou hrází. Na velké pískovně částečně probíhající těžba. Na jedné z menších občas kal z propírání písku.

 

Oblíbené místo pro koupání. Z ryb kapři a okounci.

 

Hloubka maximálně 3.5 až 4m

 

Doplnění info z 13.6.2012:

Celá lokalita i s okolnímy pozemky je soukromým majetkem společnosti Holcim Česko) a.s. Jedná se o aktivní těžební prostor podléhající Báňskému Úřadu ČR. Na obou větších jezerech (menší jezero je kalové pole) probíhá stále těžba štěrkopísku. Jezera vychodní části kde probíhá těžba jsou hlídána bezpečnostní agenturou, hlavně v okolí probíhající těžby.

Nicméně v letních měsících, na severní a části východní strany horního jezera (to blíže k RCE) se lidé chodí vykoupat. Ale vstup k jezerům je po celém jejich obvodu zakázán výstražnými cedulemi, tudíž vstup na vlastní nebezpečí.

A pokud se tam přeci jen někdo proplížíte, tak se v žádném případě nepřibližujte k hraně roztěžené stěny nad jezery!! Je vysoká skoro 10m a značně nestabilní, často se utrhne mnoho tun písku a sjede do vody. Také dávejte velký pozor na místa s tekutým pískem. Nacházejí se v okolí těžby a jsou těžko rozpoznatelná pro neznalého.

 

Maximální hloubka je zde 6m, dohlednost v létě 0-2m. Jaro a podzim do 4m, v zimě okolo 6m. Dno je členité vlivem těžby s velkou vrstvou sedimentu (i 4m) zejména poblíž kalového pole u horního jezera.

 

Vloženo 25.07.2001. Údaje naposledy změněny dne 16.01.2023
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
14.01.2023 15:00 6 7 6 5 4
0 Západní část pískovny zpřístupněna na vlastní nebezpečí, je dobré dát si pozor při příchodu od vlaku na kalová pole. V místě s vysokým svahem hrozí stále nebezpečí sesuvu.Východní část pískovny stále funkční. (Zapsal )