Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Dobříň

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - pískovna
Nadm. výška
180 m.n.m
Max. hloubka
8 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
2 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
nehodnoceno
(hodnotilo 0 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- - - - - - - - - - - -
Popis lokality Tři pískovny severovýchodně od Roudnice nad Labem. Dvě menší, navzájem propojené jsou podél železničního koridoru a silnice vedoucí dál do areálu pískovny (kde se dá také parkovat). Větší nádrž je vzadu, oddělená pískovou hrází. Na velké pískovně částečně probíhající těžba. Na jedné z menších občas kal z propírání písku. 
 
Oblíbené místo pro koupání. Z ryb kapři a okounci. 
 
Hloubka maximálně 3.5 až 4m 
 
Doplnění info z 13.6.2012: 
Celá lokalita i s okolnímy pozemky je soukromým majetkem společnosti Holcim Česko) a.s. Jedná se o aktivní těžební prostor podléhající Báňskému Úřadu ČR. Na obou větších jezerech (menší jezero je kalové pole) probíhá stále těžba štěrkopísku. Koupání a potápění je zde všude zakázáno pod pokutou. Jezera jsou hlídána bezpečnostní agenturou, hlavně v okolí probíhající těžby. 
Nicméně v letních měsících, na severní a části východní strany horního jezera (to blíže k RCE) se lidé chodí vykoupat. Ale vstup k jezerům je po celém jejich obvodu zakázán výstražnými cedulemi, tudíž vstup na vlastní nebezpečí. 
A pokud se tam přeci jen někdo proplížíte, tak se v žádném případě nepřibližujte k hraně roztěžené stěny nad jezery!! Je vysoká skoro 10m a značně nestabilní, často se utrhne mnoho tun písku a sjede do vody. Také dávejte velký pozor na místa s tekutým pískem. Nacházejí se v okolí těžby a jsou těžko rozpoznatelná pro neznalého.  
 
Maximální hloubka je zde 6m, dohlednost v létě 0-2m. Jaro a podzim do 4m, v zimě okolo 6m. Dno je členité vlivem těžby s velkou vrstvou sedimentu (i 4m) zejména poblíž kalového pole u horního jezera.  
Vloženo 25.07.2001. Údaje naposledy změněny dne 13.06.2012
Stavy lokality Bohužel žádné hlášení stavu lokality nemáme k dispozici.