Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Slovenčíková má zlato na MS

Vytvořila český národní rekord v CNF

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 05.11.2007)

Sharm Al Sheikh, 3.11.2007 - Jarmila Slovenčíková - Česká reprezentantka v potápění na nádech získala 1. místo na Mistrovství světa jednotlivců ve Freedivingu v disciplíně Konstantní váha bez ploutví (CNF), které se konalo od 24.10.2007 do 03.11.2007 v Egyptě.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách. V Konstantní váze s ploutvemi (CWT) - kdy se potápěč snaží dosáhnout maximální hloubky pouze na jeden nádech za pomocí ploutví a vlastních sil. A v disciplíně Konstantní váha bez ploutví (CNF) - zde závodník sestupuje i vystupuje prsovým stylem bez ploutví.

Jarmila Slovenčíková se Mistrovství světa účastnila poprvé, ale už výborné výsledky ze závodů Triple Depth 2007, které se konaly v egyptském Dahabu týden před MS ukázaly, že je letos velmi dobře připravena. Na MS v první disciplíně Konstantní váha s ploutvemi (CWT) doplavala do hloubky - 61 metrů v čase 2:04 min., což je její osobní rekord. Svými výkony ji v disciplíně CWT předběhly pouze velmi zkušené závodnice jako Campbell Sara z Velké Británie - 88 metrů, Annelie Pompe ze Švédska - 77 metrů a Maria Livbjerg - Dánsko - 63 metrů.

V druhé disciplíně Konstantní váha bez ploutví (CNF) si naše závodnice nahlásila a také pokořila hloubku -50 metrů v čase 2.20 minut. Svým nejlepším výkonem získala úžasné 1. místo na Mistrovství světa ve Freedivingu v této disciplíně. Překonala tak v obou disciplínách ženský Český národní rekord.


autor: Sládek Tomáš