Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Hermetické akumulátory

v praxi

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 08.10.2004)
Titulní strana

Autoři:
Jiří Marek, Luděk Stehlík

Vydal:
IN-EL, Praha, 2004

ISBN:
80-86230-34-1

Rozsah:
140 stran A5

Cena:
189 Kč


Anotace

Systematický přehled hermetických akumulátorů, které se v potápěčské praxi používají pro napájení naprosté většiny aplikací. Podrobně jsou popsány NiCd, NiMH a lithiové akumulátory a jejich sestavy v bateriích. Jsou uvedena doporučení pro volbu vhodného typu podle aplikace, podmínky pro jejich používání a skladování. Zvláštní pozornost je věnována nabíjení akumulátorů, volbě vhodných nabíjecích metod a nabíječů, protože správný způsob a podmínky nabíjení mají rozhodující vliv na životnost a spolehlivost.

Komentář

Oceňuji zejména přehledné zpracování celé problematiky. Srozumitelnost zvyšuje množství grafů, schémat a obrázků. Velmi užitečná jsou praktická doporučení a příklady - jak to dělat a jak to dopadne, když se něco udělá špatně. Nechybí ani přehled rozšířených pověr a mýtů.

Jen škoda, že autoři nešli místy ještě více do hloubky, respektive že jim to formát vydavatele nedovolil. Také lepší typografické zpracování by knize slušelo.

Myslel jsem si, že toho vím o akumulátorech docela dost. Ale přesto by mi tahle kniha ušetřila dost peněz, kdybych ji měl před několika lety. V současnosti se jedná patrně o jedinou monografii na toto téma dostupnou v češtině.

autor: Sládek Tomáš