Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Potápěčský systém TDI/SDI

Subjektivní popis systému se snahou o objektivitu

Technical Diving International/Scuba Diving International

TDI/SDI je komerční výcviková organizace.

Organizace vznikla v roce 1994 a z 26 regionálních kanceláří provádí výsvik ve výce jak 100 zemích celého světa. Výcvik se rozděluje do tří větví SDI - rekreační potápění, TDI - technické potápění a ERDI - záchranáři

Je to komerční systém, pro amatérské kvalifikace nemusíte být členy organizace. Pokud ale chcete jít cestou profesionální kvalifikace (divemaster a instruktoři), musíte platit roční poplatek.

V následujícím přehledu sledujeme jen hlavní linii výcviku bez specializací a vedlejších stupňů.
Kvalifikace Oprávnění Vstupní požadavky
SDI OWD
SDI Open Water Scuba Diver Course

Potápět se ve volné vodě bez přímého dohledu instruktora v podmínkách obdobných těm, s potápěčem stejné nebo vyšší kvalifikace do hloubky nepřekračující 20 m. Vyhovuje požadavkům ČSN EN 14153-2.

Věk minimálně 18 let (v případě 10 až 17 let nutný souhlas rodičů), dobrý zdravotní stav, úspěšně zvládnutý vstupní test plaveckých dovedností (plavání 200 m, 10 min. "šlapání" vody).

SDI AOWD
SDI Advanced Scuba Diver
 

Kvalifikace OWD nebo ekvivalent, 4 specializace.

SDI RD
SDI Rescue Diver

Potápět se na otevřené vodě v limitu předchozích certifikací, ovládat základní dovednosti a znalosti pro řešení krizových situací a záchranu potápěče na hladině i pod vodou.

Dovršení věku 18ti let, příp. souhlas rodičů u frekventantů starších 15ti let, kvalifikace OWD a 40 ponorů, nebo kvalifikace AOWD, platná certifikace první pomoci (např. CPR1st nebo CPROX1st AED)

SDI MSD
SDI Master Scuba Diver
 

Kvalifikace OWD nebo ekvivalent, 50 ponorů ve volné vodě, 8 specializací.

SDI DM
SDI Divemaster

První profesní stupeň SDI. Vedení skupin certifikovaných potápěčů, příprava, plánování a řízení potápění při potápěčských činnostech. Asistence instruktorům při kurzech. Vyhovuje 14153-3

Dovršení věku 18ti let, kvalifikace AOWD a Rescue Diver, 60 ponorů ve volné vodě, platná certifikace první pomoci (např. CPR1st nebo CPROX1st AED), platná lékařská prohlídka.

SDI AI
SDI Assistant Instructor

Pomocník aktivního instruktora při praktických cvičeních

Dovršení věku 18ti let, kvalifikace DM, 60 ponorů ve volné vodě, platná certifikace první pomoci (např. CPR1st nebo CPROX1st AED) a poskytování kyslíku, platná lékařská prohlídka.

SDI OWSDI
SDI Open Water Scuba Diver Instructor
   

K těmto kvalifikacím přistupují ještě různé specializační kurzy jako je fotografování pod vodou, podvodní archeologie, vrakové potápění, noční potápění, první pomoc, ...  a všechny druhy technického potápění.

Údaje naposledy změněny dne 28.11.2017